Čištění pleti

Čistíte pleť opravdu správně?

Čištění pleti obličeje je tím nejzákladnějším základem péče o pokožku. A platí to stejně tak pro ženy, jako pro muže. Pokud patříte k těm, kdo používají pro očistu pleti vodu a mýdlo, nebo pouze čistící vodu nebo jen mléko, rychle své návyky změňte. Pleti totiž takové čištění nejen nestačí, ale i škodí. Voda s mýdlem pleť vysušuje a jednofázové čištění jediným přípravkem je neúplné. Pokud není pleť dokonale očištěná, nečistoty ucpávají póry a na pleti se objevují černé tečky a pupínky. Nemluvě o tom, že krémy a séra, které po nesprávném očištění nanesete,do pleti špatně pronikají.

Základní fakta

Kosmetika Quintessence

Pleť čistíme dvakrát denně – ráno po probuzení a večer. Při čištění běžnými kosmetickými přípravky má pouze večerní čištění dvě fáze. Nejprve je potřeba použít takový čistící přípravek, kterým z obličeje odstraníte nečistoty rozpustné v tucích - například celodenní škodliviny z ovzduší, make-up nebo řasenku. Teprve poté přichází na řadu pleťová voda či tonikum, které odstraňují nečistoty rozpustné ve vodě. S pomocí kosmetických polštářků čistíme pleť tak dlouho, dokud tampónek nezůstane čistý. Velmi důležité je ovšem i to, abyste pro čištění pleti vždy používali kosmetické přípravky vhodné pro váš typ pleti. Takové, které ji nebudou poškozovat a naopak jí prospějí.

Quintessence nabízí mnohem víc

Oba čistící přípravky z luxusní řady Q-SkinScience® Purifying Cleanser i Green Tea Toner jsou svým složením naprosto ideální pro každý typ pleti. Jejich pravidelným používáním pleť na tváři, krku a dekoltu nejen dokonale vyčistíte, ale zároveň ji vypnete a omladíte. Pečující čistící přípravek Purifying Cleanser odstraňuje nečistoty, mastnoty i make-up z povrchu pokožky a pleť a póry čistí i do hloubky. Pleť osvěžuje a nezbavuje ji přirozených olejů ani zdravých kožních buněk. Nejenže nedráždí citlivou pokožku, ale naopak obsahuje přírodní a zklidňující složky jako Aloe Vera, extrakt z okurky a látku z heřmánku. Je dokonce tak šetrný a citlivý k pokožce, že jej můžete bez obav používat místo krému na holení. Green Tea Toner je jedinečné tonikum ze zeleného čaje, s obsahem pravého ženšenu, Aloe Vera a extraktu z okurky. Při dočišťování pleti pomáhá vyrovnávat přirozené hladiny pH, navrací obličeji hydrataci a obnovuje přirozený kyselý ochranný plášť pleti. Pleť zklidňuje, zpevňuje, tonizuje a regeneruje.

Omlazující čistící péče Quintessence® – jak na to?

Ráno (pro mastnou a kombinovanou pleť):
Navlhčete si ruce teplou vodou (ne horkou), použijte 1 kapku Purifying Cleanser (dělá hodně pěny) a vmasírujte ho do celé plochy obličeje včetně okolí očí. Obličej opláchněte. Než přejdete k aplikaci Green Tea Toner, kterým budete pleť vypínat, je nutné, aby byla vaše pokožka zcela čistá. Pak tonikum ze zeleného čaje naneste kosmetickým tampónkem na celý obličej, krk a dekolt.

Večer (pro všechny typy pleti):
Navlhčete si ruce teplou vodou (ne horkou), aplikujte 1 kapku Purifying Cleanser (dělá hodně pěny) a vmasírujte ho do celé plochy obličeje včetně okolí očí. Obličej opláchněte, osušujte pouhým oklepáváním. Pokud používáte voděodolné řasenky, možná budete potřebovat ještě odstraňovač očního make-upu. Celý postup opakujte, dokud pleť důkladně neočistíte. Stejně tak celý postup použijte i pro následnou aplikaci Purifying Cleanser na krk a dekolt. Než přejdete k použití Green Tea Toner, kterým budete pleť vypínat, je nutné, aby byla vaše pokožka zcela čistá. Pak tonikum ze zeleného čaje Green Tea Toner naneste kosmetickým tamponkem na celý obličej, krk a dekolt. 

 

Nahoru