Stárnutí kůže

Jak a čím hýčkat pokožku, aby stárla pomalu?

Kosmetika Quintessence

Ačkoli je stárnutí v běhu života přirozené a přibývání roků samotných ničím nezastavíte, stárnutí kůže ovlivnit můžete. Onen recept na to, jak projevy stárnutí na pokožce zmírnit nebo ji dokonce omladit, hledají ženy i muži odpradávna. Ať už jde o vrásky, povadlou pleť bez jiskry, váčky pod očima, strie nebo nežádoucí pigmentace. S tím vším vám mohou pomoci luxusní kosmetické přípravky Quintessence®, které díky účinným přírodním esencím přinášejí každému typu pleti viditelný omlazující efekt během krátkého času.

Známky stárnutí jsou na pleti vidět už po třicítce. Objevují se první vrásky, kůže je sušší a ochablejší. S každým dalším rokem se ztenčuje vnější vrstva kůže a snižuje se schopnost obnovy kožních buněk. Čím je kůže starší, tím je také náchylnější k propouštění škodlivých látek a nedokáže udržet dostatečnou hydrataci. Ubývá kolagenních a elastinových vláken a pleť ztrácí pevnost a pružnost. Snižuje se i obranyschopnost kůže, objevují se nežádoucí pigmentace a změny barvy kůže.

Proklínané vrásky

Jedním z důvodů, proč vypadá pleť staře, jsou bezesporu vrásky. Nemilované, zatracované a každou ženou odmítané. V současné době však už naštěstí existují vědecké důkazy, které jednoznačně ukazují, pomocí jakých přírodních látek lze pleť viditelně omladit a vrásek ji zbavit. S ohledem na prokázaný revitalizující efekt s vysokou minimalizací jemných linek a vrásek v obličeji patří k nejvyhledávanějším produktům ty, které obsahují extrakty z rostlinných kmenových buněk nebo vitamin C či peptidy. Všechny tyto pečující složky se v kosmetice Quintessence® přirozeně a ideálně snoubí.

 

Kosmetickou péči podpořte i správným životním stylem

Do stavu pokožky se totiž životní styl promítá. Jaké jsou tedy největší pleťové prohřešky?

Nečistíte!
Jednou z největších chyb v péči o pleť je její nepravidelné či nedostatečné čištění nebo čištění přípravky, které nejsou vhodné pro vaši pokožku. Čištění pleti by mělo být tím prvním, co uděláte každý den po ránu a také každý den před spaním. Pamatujte na to, že celodenní nečistoty a zbytky make-upu zanášejí póry a mohou za vznik pupínků a černých teček.

Mračíte se
Pokud se často mračíte, mhouříte oči nebo krčíte čelo, mimické vrásky na sebe nenechají dlouho čekat. Zapracujte na tom, abyste se těchto zlozvyků zbavili.

Nechráníte se před UV zářením
Pokud se chcete chovat k pokožce bezpečně a šetrně, vystavujte ji slunci opatrně a na solária zapomeňte. Ultrafialové záření způsobuje zhrubnutí povrchové vrstvy kůže, úbytek kolagenních vláken, vznik vrásek, pigmentových skvrn a také nezhoubných i zhoubných nádorů kůže.

Špatně jíte, málo pijete
Pro svěží pleť je důležitý dostatečný příjem tekutin. Podle odborníků je ideální vypít alespoň dva litry vody denně. Pro pokožku je významný i příjem vitaminů, zejména E a C, které jsou zároveň antioxidanty. Silné antioxidační účinky mají také látky obsažené v zeleném čaji.

Kouříte, pijete alkohol
Kouření je zásadní problém nejen z hlediska celkového zdraví, ale i z estetických důvodů. Pokud jde o vzhled, kouření vám jednoznačně přidává na letech, protože urychluje stárnutí kůže. Mimo jiné zhoršuje přirozenou schopnost hydratace pleti, podporuje tvorbu vrásek kolem úst, nepříznivě ovlivňuje fungování cév. Stejně tak může přidat pleti léta i alkohol, pokud ho konzumujete víc než jen příležitostně. Pleť vysušuje, připravuje ji o důležité živiny a přispívá k tvorbě vrásek. 

Nahoru